Чим відрізняється прошуто від хамона

Ви зараз переглядаєте Чим відрізняється прошуто від хамона

Прошуто і хамон – це два популярні види в’яленого м’яса, які походять з Італії та Іспанії відповідно. Обидва ці продукти мають ніжний і насичений смак, але між ними є кілька ключових відмінностей.

Історія та виробництво

Прошуто вперше було виготовлено в Італії в Стародавньому Римі. Спочатку його виготовляли з м’яса свиней, які паслися на луках і їли траву. Сьогодні прошуто виробляється з м’яса свиней, які вирощуються на фермах і годуються зерном та іншими добавками. Процес виготовлення прошуто триває кілька місяців, під час яких м’ясо піддається солінню, сушінню та дозріванню.

Хамон також має давню історію, яка бере свій початок в Іспанії в II столітті до н.е. Спочатку хамон виготовляли з м’яса свиней, які паслися на луках і їли жолуді. Сьогодні хамон виробляється з м’яса свиней, які вирощуються на фермах і годуються різними кормами, включаючи жолуді, кукурудзу та пшеницю. Процес виготовлення хамону триває декілька місяців або навіть років, під час яких м’ясо піддається солінню, сушінню та дозріванню.

Види

Існує кілька регіональних видів прошуто, кожен з яких має свої особливості. Найвідомішим видом є прошуто ді Парма, який виготовляється в Пармі та його околицях. Іншими популярними видами є прошуто ді Сан-Даніеле та прошуто ді Модена.

Хамон також має кілька регіональних видів. Найвідомішим видом є хамон Іберіко, який виготовляється з м’яса чорних свиней, які пасуться на луках і їдять жолуді. Хамон Серрано є ще одним популярним видом хамону, який виготовляється зі свинячих сортів, що ростуть в гірських регіонах Іспанії.

Смак та текстура

Основна відмінність між прошуто і хамоном полягає в їх смаку та текстурі. Прошуто має більш ніжний смак з легким післясмаком солі. Його текстура також більш м’яка і ніжна. З іншого боку, хамон має більш насичений смак з видимою жирною мармуровою текстурою. Він також має інтенсивніший аромат, завдяки тривалішому процесу виробництва.

Використання та споживання

Як прошуто, так і хамон часто використовуються як закуска чи інгредієнт у стравах. Вони можуть бути подані в зрізаному вигляді на тарілці, часто з маслинами або сиром. Іспанці часто вживають хамон як частину свого традиційного дієтичного стилю, з’їдаючи його з хлібом та оливковою олією під час перекусу.

Висновок

Прошуто і хамон – це два смачних і універсальних продукту, які можна використовувати в різних стравах. При виборі між ними слід враховувати власні смакові уподобання та особисті переваги. Якщо ви шукаєте ніжний і легкий продукт, прошуто – це хороший вибір. Якщо ви шукаєте більш насичений і ароматний продукт, хамон – це хороший вибір.